Marcopol / strona główna

Historie

 Den 15. únor 1985 je památným datem v historii firmy Marcopol. Právě tehdy byla otevřena první továrna na výrobu šroubů v Chwaszczynie, která se nacházela na ulici Oliwskiej 100. Personál podniku tvořilo tehdy jen několik osob.

O několik dnů později do Chwaszczyna dorazila ze švýcarského Lucernu první zásilka strojů na výrobu šroubů. Koncem roku 1985 vznikl název firmy – Marcopol, odvozen od jména syna spolumajitele, Marco.

V dalších letech nastává pružný rozvoj firmy. Areál patřící k podniku se rozrůstá, stavějí se další výrobní a skladové objekty. Ve výsledku vzniká v roce 1990 továrna na výrobu šroubů „Marcopol“ Sp. z o. o. – firma s účastí zahraničního kapitálu.

V roce 1991 se Marcopol poprvé představuje jako vystavovatel – na jaře na Mezinárodním poznaňském veletrhu a na podzim na výstavách Meble-Drema’91, Jesień’91 a Kooperacja’91. Firma se rozvíjí stále dynamičtěji. Je otevřen první firemní obchod a pro řízení firmy jsou instalovány a zavedeny první počítačové programy.

Marcopol neustále rozšiřuje své řady. V letech 1994–2004 se otevírají pobočky v dalších polských městech a celkový počet zaměstnanců ze zaměstnaných sto osob v roce 1995 se zvyšuje na čtyři sta v průběhu necelých devíti let.

Od roku 2002 ve firmě Marcopol funguje Systém řízení kvality v souladu s ISO 9001. O tři roky později je podnik oceněn cenou Gazely Byznysu v žebříčku novin Puls Biznesu.

Výrobky značky Marcopol si získávají mezinárodní trhy. Od roku 2007 má firma pobočky v Litvě, od roku 2010 – v Estonsku, od roku 2011 – v ruském Kaliningradu a od roku 2012 také v České republice. Nyní zaměstnáváme skoro 500 osob a neustále sázíme na pružný, vyvážený rozvoj podniku.